Art is life

Art touches everything
If you take art out of life 
You take life out of society


Cultuurpodium Online

CultuurpodiumOnline is een online magazine over podiumkunsten binnen en buiten de muren van theaters en concertzalen. We schrijven over alles wat er op de podia te doen is op het gebied van theater, muziek, dans, musical, jazz, opera, festivals, klassieke muziek en nog veel meer.
In de rubriek Even voorstellen maakt u kennis met onze medewerkers.

In ons tag overzicht
is te zien welke onderwerpen u op onze site kunt vinden.

Specials

Festival aan de Werf
Holland Festival
Artikelen over Oerol Impressies van Oerol
Geluiden van Oerol
Onze speciale Oerolpagina
De Parade
Lowlands

Bloggers

Cultuur op TV

Opium
Vrije Geluiden

Onderwerpen

Actie
Algemeen
Cabaret
CD en DVD
Circus en show
Dans
Festival
Jazz
Jeugd
Klassieke muziek
Locatietheater
Multimedia
Musical
Muziek
Nieuws
Opera en operette
Pop en rock
Straattheater
Toneel
Verwacht
Wereldmuziek

Alle bloggers

Blog Aart Schutte
Blog Cornee Hordijk
Blog David Geysen
Blog Dorien Haan
Blog Hanneke en Jonas
Blog Joel de Tombe
Blog Karin Lambrechtsen
Blog Marijcke Voorsluijs
Blog Marina Kaptijn
Blog Marle en Clara
Blog Michael Varenkamp
Blog Moniek Poerstamper
Blog Noortje Herlaar
Blog Rembrandt Frerichs
Blog Suzan Seegers
Blog Tamara Schoppert
Blog Thomas Cammaert
Blog Tom Beek
Blog Ton van der Meer
Blog Willliam Spaaij
Blog Yonga Sun

Archieven

Mei 2012 Apr 2012 Mrt 2012 Feb 2012 Jan 2012 Dec 2011 Nov 2011 Okt 2011 Sep 2011 Aug 2011 Jul 2011 Jun 2011 Mei 2011 Apr 2011 Mrt 2011 Feb 2011 Jan 2011 Dec 2010 Nov 2010 Okt 2010 Sep 2010 Aug 2010 Jul 2010 Jun 2010 Mei 2010 Apr 2010 Mrt 2010 Feb 2010 Jan 2010 Dec 2009 Nov 2009 Okt 2009 Sep 2009 Aug 2009 Jul 2009 Jun 2009 Mei 2009 Apr 2009 Mrt 2009 Feb 2009 Jan 2009 Dec 2008 Nov 2008 Okt 2008 Sep 2008 Aug 2008 Jul 2008 Jun 2008 Mei 2008 Apr 2008 Mrt 2008 Feb 2008 Jan 2008 Dec 2007 Nov 2007 Okt 2007 Sep 2007 Aug 2007 Jul 2007 Jun 2007 Mei 2007 Apr 2007 Mrt 2007 Feb 2007 Jan 2007 Dec 2006 Nov 2006 Okt 2006 Sep 2006 Aug 2006 Jul 2006 Jun 2006 Mei 2006 Apr 2006 Mrt 2006 Feb 2006 Jan 2006 Dec 2005 Nov 2005 Okt 2005 Sep 2005 Aug 2005 Jul 2005 Jun 2005


Prikbord

Hier op het prikbord kan een flyer van uw voorstelling komen te staan.

Op ons prikbord in de rechterkolom van de voorpagina hebben we plaats voor de flyers van een beperkt aantal voorstellingen en concerten. Wilt u ook een flyer op ons prikbord plaatsen? Stuur uw beeldmateriaal en eventueel ander persmateriaal naar ons algemene mailadres en als (of zodra) er plaats is zullen we uw flyer op het prikbord zetten.

These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • Technorati
  • eKudos
  • Facebook
  • Blogmarks
  • Furl
  • Live
  • NuJIJ
  • Slashdot

Categorie: LOCATIETHEATER, FESTIVAL, DE PARADE

05 12 06 - 08:55

Parade: De Vogelfabriek met Fantastische fantast


Door Chantal van den Boogaard met foto's van Mieke Kreunen (klik voor groter)
Gezien: 22 juli op De Parade in Utrecht


De Vogelfabriek of liever gezegd Sanne Vogel is een oude bekende op De Parade. Ze stond er eerder met HIP, HOP, HAP en Sorrie. Dit jaar maakt ze met Wouter Zweers een fysieke voorstelling zonder woorden maar met heel veel water.

Het ‘parade maken’ gebeurt door de spelers zelf: zij in een badstof badjasje met een grote bril op zittend op een stinkende motormaaier en hij in een poloshirt met een fluitje om de nek, een zwemband en een nog grotere bril. Voor Studio 7 staan nog eens twee plastic zwembadjes opgesteld met daarin de nodige opblaasbeesten.
De toon is gezet!
De belangstelling voor de voorstelling is groot met een opvallend aantal kleine kinderen op de voorste rijen. De tent loopt dan ook gauw vol, en er kunnen verbazend veel mensen in. De bezoekers zitten dan ook bil aan bil met hier en daar een knietje in de rug. Na aanvang van de voorstelling is dit leed gauw vergeten.



Op het podium is een achtertuintje gemaakt waarin de grootste ruimte wordt ingenomen door een plastic opblaaszwembad. We worden deelgenoot gemaakt van de fantasieën en frustraties van een meisje en haar buurjongetje. Het meisje in haar tomaatrode badpak leeft zich ongegeneerd uit in het badje en laat haar fantasieën “ ook de wat minder fraaie - de vrije loop. Zodra de jongen in beeld komt ontstaat er tussen de twee een spel van aantrekken en afstoten: onbeholpen, innemend, vindingrijk, obsceen, soms sadistisch maar bovenal lachwekkend. In hoog tempo trekken de meest bizarre situaties aan je voorbij vol herkenning vanuit de eigen kindertijd of die van het nageslacht.

De voorstelling gaat over het ontdekken van grenzen, onzekerheid, twijfel: volwassen worden. Eén en ander wordt zonder woorden in beeld gebracht. Dat is ook niet nodig want de lichaamstaal en de mimiek spreken boekdelen.
Sanne plonst lekker rond in haar zwembadje en weet de vormen van haar lichaam optimaal te benutten. Of is het zelfspot? Wouter leeft zich flink uit als nerd, badmeester en besnorde horecaman. Ze zijn aan elkaar gewaagd in hun fysieke spel maar Vogel steelt de show met haar ongegeneerde vertolking van het meisje en haar geweldige mimiek.



Wat decor en rekwisieten betreft was er een sterke balans tussen de kunst van het weglaten en overdaad: het sobere decor van kunstgras en een gestileerde rozenboog, zwembad en een tuinkabouter liet alle ruimte voor een overdaad aan opblaasspullen en andere gadgets.

Wat mij betreft een aanrader: een frisse, spetterende voorstelling met een hoge bezoekerswaardering! Nog te zien op De Parade in Utrecht en Amsterdam.

Van en door: Sanne Vogel en Wouter Zweers
Decor: Robin Vogel
Productie: Miel Gouda

De Vogelfabriek - website
De Parade - website




=================


Emoticons
Om geautomatiseerde spam in reacties te voorkomen stellen we je een eenvoudige vraag.
Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.