Art is life

Art touches everything
If you take art out of life 
You take life out of society


Cultuurpodium Online

CultuurpodiumOnline is een online magazine over podiumkunsten binnen en buiten de muren van theaters en concertzalen. We schrijven over alles wat er op de podia te doen is op het gebied van theater, muziek, dans, musical, jazz, opera, festivals, klassieke muziek en nog veel meer.
In de rubriek Even voorstellen maakt u kennis met onze medewerkers.

In ons tag overzicht
is te zien welke onderwerpen u op onze site kunt vinden.

Specials

Festival aan de Werf
Holland Festival
Artikelen over Oerol Impressies van Oerol
Geluiden van Oerol
Onze speciale Oerolpagina
De Parade
Lowlands

Bloggers

Cultuur op TV

Opium
Vrije Geluiden

Onderwerpen

Actie
Algemeen
Cabaret
CD en DVD
Circus en show
Dans
Festival
Jazz
Jeugd
Klassieke muziek
Locatietheater
Multimedia
Musical
Muziek
Nieuws
Opera en operette
Pop en rock
Straattheater
Toneel
Verwacht
Wereldmuziek

Alle bloggers

Blog Aart Schutte
Blog Cornee Hordijk
Blog David Geysen
Blog Dorien Haan
Blog Hanneke en Jonas
Blog Joel de Tombe
Blog Karin Lambrechtsen
Blog Marijcke Voorsluijs
Blog Marina Kaptijn
Blog Marle en Clara
Blog Michael Varenkamp
Blog Moniek Poerstamper
Blog Noortje Herlaar
Blog Rembrandt Frerichs
Blog Suzan Seegers
Blog Tamara Schoppert
Blog Thomas Cammaert
Blog Tom Beek
Blog Ton van der Meer
Blog Willliam Spaaij
Blog Yonga Sun

Archieven

Mei 2012 Apr 2012 Mrt 2012 Feb 2012 Jan 2012 Dec 2011 Nov 2011 Okt 2011 Sep 2011 Aug 2011 Jul 2011 Jun 2011 Mei 2011 Apr 2011 Mrt 2011 Feb 2011 Jan 2011 Dec 2010 Nov 2010 Okt 2010 Sep 2010 Aug 2010 Jul 2010 Jun 2010 Mei 2010 Apr 2010 Mrt 2010 Feb 2010 Jan 2010 Dec 2009 Nov 2009 Okt 2009 Sep 2009 Aug 2009 Jul 2009 Jun 2009 Mei 2009 Apr 2009 Mrt 2009 Feb 2009 Jan 2009 Dec 2008 Nov 2008 Okt 2008 Sep 2008 Aug 2008 Jul 2008 Jun 2008 Mei 2008 Apr 2008 Mrt 2008 Feb 2008 Jan 2008 Dec 2007 Nov 2007 Okt 2007 Sep 2007 Aug 2007 Jul 2007 Jun 2007 Mei 2007 Apr 2007 Mrt 2007 Feb 2007 Jan 2007 Dec 2006 Nov 2006 Okt 2006 Sep 2006 Aug 2006 Jul 2006 Jun 2006 Mei 2006 Apr 2006 Mrt 2006 Feb 2006 Jan 2006 Dec 2005 Nov 2005 Okt 2005 Sep 2005 Aug 2005 Jul 2005 Jun 2005


Prikbord

Hier op het prikbord kan een flyer van uw voorstelling komen te staan.

Op ons prikbord in de rechterkolom van de voorpagina hebben we plaats voor de flyers van een beperkt aantal voorstellingen en concerten. Wilt u ook een flyer op ons prikbord plaatsen? Stuur uw beeldmateriaal en eventueel ander persmateriaal naar ons algemene mailadres en als (of zodra) er plaats is zullen we uw flyer op het prikbord zetten.

These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • Technorati
  • eKudos
  • Facebook
  • Blogmarks
  • Furl
  • Live
  • NuJIJ
  • Slashdot

Categorie: MUSICAL

28 01 11 - 21:43

The Wiz: Musical is een antwoord op de tijd waarin we leven

Inwoners van Emerald City uit The Wiz Inwoners van Emerald City uit The Wiz Inwoners van Emerald City uit The Wiz
Tekst en beeld van Mieke Kreunen (klik foto's voor vergroting)
De Nederlandse musical The Wiz is gebaseerd op de succesvolle film met Diana Ross en Michael Jackson en beleeft op 9 september a.s. in het Beatrixtheater in Utrecht de Europese première.

De uitspraak in de titel is van Glenn Casale, regisseur van The Wiz als hij aan het vertellen is over zijn ideëen bij die musical. Op de vraag wat The Wiz zo bijzonder maakt antwoordt hij: "Het verhaal speelt zich niet op een ééndimensionaal vlak af. Er zijn zoveel verhaallijnen. Een meisje ontdekt wie ze is, er worden vriendschappen gesloten, er wordt geleerd hoe je moet samenwerken, en hoezeer je iedereen in zijn waarde moet laten om de beste eigenschappen bij een ieder naar boven te halen. Elkaar niet wegpesten maar stimuleren. Elkaar niet de loef afsteken maar samenwerken." De Nederlandse versie van The Wiz maakt gebruikt van de Motown sound en die funky muziek geeft een lekkere vibe. Mede daardoor is The Wiz een fris en eigentijds stuk geworden, maar ook door een aantal nieuwe gadgets die gebruikt zullen worden. Casale: "The Wiz beweegt, het rockt, het heeft soul, ritme. Het is een feest en de songs zijn geweldig. De musical won niet voor niks zeven Tony Awards."

Glenn Casale geldt in Amerika als één van de grote musicalregisseurs. Hij grossiert in Tony Awards en Emmy's. Hij regisseerde ondermeer Peter Pan, Dragapella, Dr. Doolittle, Beauty and the Beast, Broadways Best, The Threepenny Opera, Fiorello en Anything Goes en werkte zeventien seizoenen lang bij het California Muscial Theatre. Ook in Nederland is hij geen onbekende want hij deed hier al eerder de regie van Beauty and The Beast. Dit is wel de eerste keer dat hij The Wiz mag regisseren en dat is een uitdaging.

Er wordt door sommige mensen nog wel eens laatdunkend gedaan over musical alsof het minder zou zijn dan de 'echte' kunst. Naar mijn idee volkomen onterecht. Casale is het met me eens en zegt daarover het volgende: "Musical is een kunstvorm op zichzelf. (...) Het neerbuigende jegens musical vind ik getuigen van een snobistisch, kortzichtig dédain. Musicalacteurs zijn tegenwoordig minstens zo goed als Hollywoordacteurs en -actrices. Ik zie briljante vertolkingen en ik zie ook steeds meer Hollywoodsterren in Broadwaymusicals spelen. (...) Musicals zijn trouwens tegenwoordig veel populairder dan toneelstukken en Hollywood voelt de hete adem van de musical in zijn nek."

Hij verklaart de immense populariteit van de musical uit het feit dat er zoveel gebeurt in de wereld dat we meer dan ooit momenten nodig hebben om te ontsnappen aan de druk en de stress van het dagelijks bestaan. Musical kan dat beter dan toneel volgens Casale want als het je als toeschouwer die donkere zaal in stapt dan word je twee uur lang meegevoerd in een wonderlijke wereld met dans, zang, muziek en toneel om met volle teugen van te genieten. Musical is kennelijk een antwoord op de tijd waarin we leven, zo constateert hij.

The Wiz - website


=================


Emoticons
Om geautomatiseerde spam in reacties te voorkomen stellen we je een eenvoudige vraag.
Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.