Art is life

Art touches everything
If you take art out of life 
You take life out of society


Cultuurpodium Online

CultuurpodiumOnline is een online magazine over podiumkunsten binnen en buiten de muren van theaters en concertzalen. We schrijven over alles wat er op de podia te doen is op het gebied van theater, muziek, dans, musical, jazz, opera, festivals, klassieke muziek en nog veel meer.
In de rubriek Even voorstellen maakt u kennis met onze medewerkers.

In ons tag overzicht
is te zien welke onderwerpen u op onze site kunt vinden.

Specials

Festival aan de Werf
Holland Festival
Artikelen over Oerol Impressies van Oerol
Geluiden van Oerol
Onze speciale Oerolpagina
De Parade
Lowlands

Bloggers

Cultuur op TV

Opium
Vrije Geluiden

Onderwerpen

Actie
Algemeen
Cabaret
CD en DVD
Circus en show
Dans
Festival
Jazz
Jeugd
Klassieke muziek
Locatietheater
Multimedia
Musical
Muziek
Nieuws
Opera en operette
Pop en rock
Straattheater
Toneel
Verwacht
Wereldmuziek

Alle bloggers

Blog Aart Schutte
Blog Cornee Hordijk
Blog David Geysen
Blog Dorien Haan
Blog Hanneke en Jonas
Blog Joel de Tombe
Blog Karin Lambrechtsen
Blog Marijcke Voorsluijs
Blog Marina Kaptijn
Blog Marle en Clara
Blog Michael Varenkamp
Blog Moniek Poerstamper
Blog Noortje Herlaar
Blog Rembrandt Frerichs
Blog Suzan Seegers
Blog Tamara Schoppert
Blog Thomas Cammaert
Blog Tom Beek
Blog Ton van der Meer
Blog Willliam Spaaij
Blog Yonga Sun

Archieven

Mei 2012 Apr 2012 Mrt 2012 Feb 2012 Jan 2012 Dec 2011 Nov 2011 Okt 2011 Sep 2011 Aug 2011 Jul 2011 Jun 2011 Mei 2011 Apr 2011 Mrt 2011 Feb 2011 Jan 2011 Dec 2010 Nov 2010 Okt 2010 Sep 2010 Aug 2010 Jul 2010 Jun 2010 Mei 2010 Apr 2010 Mrt 2010 Feb 2010 Jan 2010 Dec 2009 Nov 2009 Okt 2009 Sep 2009 Aug 2009 Jul 2009 Jun 2009 Mei 2009 Apr 2009 Mrt 2009 Feb 2009 Jan 2009 Dec 2008 Nov 2008 Okt 2008 Sep 2008 Aug 2008 Jul 2008 Jun 2008 Mei 2008 Apr 2008 Mrt 2008 Feb 2008 Jan 2008 Dec 2007 Nov 2007 Okt 2007 Sep 2007 Aug 2007 Jul 2007 Jun 2007 Mei 2007 Apr 2007 Mrt 2007 Feb 2007 Jan 2007 Dec 2006 Nov 2006 Okt 2006 Sep 2006 Aug 2006 Jul 2006 Jun 2006 Mei 2006 Apr 2006 Mrt 2006 Feb 2006 Jan 2006 Dec 2005 Nov 2005 Okt 2005 Sep 2005 Aug 2005 Jul 2005 Jun 2005


Prikbord

Hier op het prikbord kan een flyer van uw voorstelling komen te staan.

Op ons prikbord in de rechterkolom van de voorpagina hebben we plaats voor de flyers van een beperkt aantal voorstellingen en concerten. Wilt u ook een flyer op ons prikbord plaatsen? Stuur uw beeldmateriaal en eventueel ander persmateriaal naar ons algemene mailadres en als (of zodra) er plaats is zullen we uw flyer op het prikbord zetten.

These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • Technorati
  • eKudos
  • Facebook
  • Blogmarks
  • Furl
  • Live
  • NuJIJ
  • Slashdot

Categorie: JAZZ

28 01 11 - 21:43

Zomer Jazz Fiets Tour 2006 “ proloog

Evelin Petrova Alexei Arkhipovsky Keshavan Maslak en Han Bennink
Door Liesbeth Beeftink met foto’s van Jan Luursema (klik voor groter)

De Zomer Jazz Fiets Tour is een Gronings begrip waar jazzliefhebbers uit de Randstad en verder met fiets en al voor afreizen naar het Noorden. Helaas geen zomerzon deze keer maar buien. Fietsers getooid met poncho's trotseerden de regen. Ze kwamen voor de muziek. En die was overal. In middeleeuwse kerken, boerenschuren, op hooizolders en in de plaatselijke manege stonden fanfarejazz, Afrikaanse swingjazz en bebop. Proloog
De avond ervoor was het fietsevenement met een proloog al geopend in Grand Theatre. Drie bijzondere formaties, die ook op de fietsroute geprogrammeerd stonden, speelden in de oude bioscoop. Ik zag er de Russin Evelin Petrova. Bij de opening van het nieuwe Bimhuis in 2005, oogstte zij alom bewondering. Ik was benieuwd naar haar speciale talent en waar die bewondering op stoelt. Het werd me snel duidelijk toen het optreden begon; Petrova geeft een nieuwe betekenis aan scatten. In een compleet eigen taal zonder doowop-shoobidooba's, vertolkt ze volksverhalen uit haar land. Ze voert een dialoog met met haar accordeon en met de personages (mannen en vrouwen, vrolijk en boos) die ze ter plekke creëert. De vertellingen gaan hand in hand met het verstrijken van de Russische seizoenen. Haar concert is zo rond als een jaar. Petrova deelt gevoelige en bombastische momenten met de zaal, op accordeon en in haar expressieve zang. Haar manier van musiceren heb ik nog nooit bij een ander gezien. Haar bijzondere arrangementen en onderwerpen geven een inkijk in een rijk innerlijk leven en eigen muzikale wereld.

Keshavan Maslak Maslak, Bennink en Glerum Keshavan Maslak

Daarna neemt opnieuw een solist plaats op een stoel op het podium. We hebben het genoegen met nog een Rus kennis te maken; Alexei Arkhipovsky, bespeler van de balalaika. Dit instrument heeft maar drie snaren (zie foto’s) maar als je Arkhipovsky een minuut hebt gehoord, geloof je dat niet meer. Hij incarneert het begrip virtuoos en voegt daar een vleugje entertainment aan toe. Zijn concert is een overweldigende partij Russische volksmuziek en modernere stukken. Deed Petrova al een beroep op de emoties die muziek zo direct kunnen oproepen, Arkhipovsky geeft de zaal een stoot euforie. Luid applaus valt hem ten deel. Zijn soms geacteerde verlegenheid bij dit applaus nemen we voor lief.

Als derde en laatste openingsuitsmijter, staat een voor die gelegenheid samengesteld trio op het programma bestaande uit saxofonist Keshavan Maslak, bassist Ernst Glerum en slagwerker Han Bennink. De brochure voorspelt vuurwerk. En dat kregen we ook. Zeker met de onvoorspelbare Han Bennink op drums, die met zijn snare als een nomade over het podium trekt. Ook Maslak (alias Kenny Millions) met zijn Oekraïense wortels staat garant voor scheurend spel. Zijn saxofoon en klarinet krijgen ervan langs. Hij is even onnavolgbaar als Bennink met zijn gezap tussen bebop, blues en Russische folklore. Glerum laat zich niet gek maken door de twee clowns en speelt een steady potje contrabas. Aan het eind van het concert tuiten mijn oren van de gillende toeters. Maslak staat de dag erop in een fabriek. Ik ben benieuwd wat de akoestiek daar met zijn extatische Oekraïense bebop cocktail (hij noemt het zelf TECHJAZZ) doet, maar laat het aan een ander over om dat uit te vinden.

Zomer Jazz Fiets Tour - website


=================


Emoticons
Om geautomatiseerde spam in reacties te voorkomen stellen we je een eenvoudige vraag.
Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.