Art is life

Art touches everything
If you take art out of life 
You take life out of society


Cultuurpodium Online

CultuurpodiumOnline is een online magazine over podiumkunsten binnen en buiten de muren van theaters en concertzalen. We schrijven over alles wat er op de podia te doen is op het gebied van theater, muziek, dans, musical, jazz, opera, festivals, klassieke muziek en nog veel meer.
In de rubriek Even voorstellen maakt u kennis met onze medewerkers.

In ons tag overzicht
is te zien welke onderwerpen u op onze site kunt vinden.

Specials

Festival aan de Werf
Holland Festival
Artikelen over Oerol Impressies van Oerol
Geluiden van Oerol
Onze speciale Oerolpagina
De Parade
Lowlands

Bloggers

Cultuur op TV

Opium
Vrije Geluiden

Onderwerpen

Actie
Algemeen
Cabaret
CD en DVD
Circus en show
Dans
Festival
Jazz
Jeugd
Klassieke muziek
Locatietheater
Multimedia
Musical
Muziek
Nieuws
Opera en operette
Pop en rock
Straattheater
Toneel
Verwacht
Wereldmuziek

Alle bloggers

Blog Aart Schutte
Blog Cornee Hordijk
Blog David Geysen
Blog Dorien Haan
Blog Hanneke en Jonas
Blog Joel de Tombe
Blog Karin Lambrechtsen
Blog Marijcke Voorsluijs
Blog Marina Kaptijn
Blog Marle en Clara
Blog Michael Varenkamp
Blog Moniek Poerstamper
Blog Noortje Herlaar
Blog Rembrandt Frerichs
Blog Suzan Seegers
Blog Tamara Schoppert
Blog Thomas Cammaert
Blog Tom Beek
Blog Ton van der Meer
Blog Willliam Spaaij
Blog Yonga Sun

Archieven

Mei 2012 Apr 2012 Mrt 2012 Feb 2012 Jan 2012 Dec 2011 Nov 2011 Okt 2011 Sep 2011 Aug 2011 Jul 2011 Jun 2011 Mei 2011 Apr 2011 Mrt 2011 Feb 2011 Jan 2011 Dec 2010 Nov 2010 Okt 2010 Sep 2010 Aug 2010 Jul 2010 Jun 2010 Mei 2010 Apr 2010 Mrt 2010 Feb 2010 Jan 2010 Dec 2009 Nov 2009 Okt 2009 Sep 2009 Aug 2009 Jul 2009 Jun 2009 Mei 2009 Apr 2009 Mrt 2009 Feb 2009 Jan 2009 Dec 2008 Nov 2008 Okt 2008 Sep 2008 Aug 2008 Jul 2008 Jun 2008 Mei 2008 Apr 2008 Mrt 2008 Feb 2008 Jan 2008 Dec 2007 Nov 2007 Okt 2007 Sep 2007 Aug 2007 Jul 2007 Jun 2007 Mei 2007 Apr 2007 Mrt 2007 Feb 2007 Jan 2007 Dec 2006 Nov 2006 Okt 2006 Sep 2006 Aug 2006 Jul 2006 Jun 2006 Mei 2006 Apr 2006 Mrt 2006 Feb 2006 Jan 2006 Dec 2005 Nov 2005 Okt 2005 Sep 2005 Aug 2005 Jul 2005 Jun 2005


Prikbord

Hier op het prikbord kan een flyer van uw voorstelling komen te staan.

Op ons prikbord in de rechterkolom van de voorpagina hebben we plaats voor de flyers van een beperkt aantal voorstellingen en concerten. Wilt u ook een flyer op ons prikbord plaatsen? Stuur uw beeldmateriaal en eventueel ander persmateriaal naar ons algemene mailadres en als (of zodra) er plaats is zullen we uw flyer op het prikbord zetten.

These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • Technorati
  • eKudos
  • Facebook
  • Blogmarks
  • Furl
  • Live
  • NuJIJ
  • Slashdot

Categorie: MUZIEK, POP-ROCK

20 06 07 - 22:41

Opzwepend laatste concert Zuco 103 in LVC

Zuco 103 Zuco 103 Zuco 103
Door Serge Julien met foto's van Eric van Nieuwland (klik voor vergroting)

Zuco 103 wordt beschouwd als een van de beste live bands in Nederland en daar vormt het ruim twee uur durende optreden in een goed gevuld LVC in Leiden geen uitzondering op. De geslaagde combinatie van elektronische muziek, jazz, funk en Braziliaanse ritmes die zangeres Lilian Vieira, toetsenist Stefan Schmid en drummer Stefan Kruger creëren trekt veel mensen aan. Die aantrekkingskracht beperkt zich niet alleen tot Nederland maar ook diverse Europese landen als wel delen van de VS, Zuid Amerika en Japan hebben de groep al meerdere malen ontvangen in clubs en op festivals.

Als rond de klok van 22.00 Peregrino wordt ingezet verplaatsen veel aanwezigen zich naar de rand van het podium om zich daar over te geven aan de catchy muziek van de groep. Het geluid van de band is behoorlijk hard afgesteld maar de groove is de overheersende positieve factor. Tijdens het nummer Treasure, evenals Perigrino van hun succesvolle tweede CD Tales Of High Fever, mag het publiek zich verblijden met een lekker stuk percussief geweld van Claus Tofft die zich prima uitleeft op zijn conga’s. Tekenend voor de optredens van Zuco 103 is dat hun liedjes niet zomaar worden nagespeeld maar dat er veel ruimte wordt gemaakt voor nieuwe arrangementen en tevens de nodige experimentele uithalen waar vooral toetsenist Schmid de aangevende factor in is. Hoewel het duidelijk is dat Zuco 103 niet schuwt om vleugjes techno in de muziek te weven lijkt dit element vanavond soms een hoger gehalte te hebben dan gewend. Echter, tussen de techno denderen de onweerstaanbare latin en funkritmes van slagwerkers Kruger en Tofft, de strakke baslijnen van Lesley Kuhr en funky gitaarlicks van Alvin Lewis gewoon verder wat de muziek zo aantrekkelijk en avontuurlijk maakt.

Zuco 103 Zuco 103 Zuco 103

Belangrijk gezicht van Zuco 103 is de charismatische Braziliaanse maar sinds 1989 in Nederland wonende zangeres Lilian Vieira. De met een wilderige donkere haardos voorziene Vieira heeft een kameleontische zang die sensualiteit, rauwheid, humor, liefde en vreugde ademt. De sympathieke zangeres heeft ook nog eens extra reden om blij te zijn want onder haar doorzichtige groene bovengewaad bevindt zich een dikke buik aangezien La Vieira nog maar korte tijd is verwijderd van de bevalling van haar baby. Het is ook om deze reden dat de groep vanavond voorlopig haar laatste concert geeft (aanvankelijk zou dat op 18 oktober zijn in Amsterdam maar de plannen lijken te zijn gewijzigd) zodat Vieira met zwangerschapsverlof kan.

De helft van het materiaal dat wordt gespeeld tijdens het optreden is van de uitstekende laatste CD Whaa! waarvan naast het vrolijke titelnummer ook onder andere Gargaintaire, Mayfly en Duele Le Le enthousiast worden ontvangen. Oudere nummers als Humana en Outro Lado van de gelijknamige eerste CD komen eveneens voorbij in prima uitvoeringen.

Je moet welhaast van een andere planeet komen wil de opzwepende muziek van Zuco 103 je niet ergens raken. De schrijver van dit artikel, bepaald niet iemand die als eerste de dansvloer zal opgaan, betrapt zichzelf bij de groep steeds weer op een automatisch mee tappend voetje en heupwiegende bewegingen.

De magische formule wordt in de toegift nog een keer met verve getoond als het nummer Na Mangueira met zijn samba invloeden en het door Vieira geraffineerde gezongen opera refrein voorbijkomt. Het applaus is overweldigend en een voelbare warme omhelzing van het aanwezige publiek is hun dank voor deze fantastische band die met dit voorlopig laatste optreden een fantastische zaterdagavond heeft bezorgd in LVC en nog maar eens heeft aangetoond tot de meest creatieve bands te behoren in Nederland!

De Band
Lilian Vieira “ zang
Stefan Schmid “ toetsen
Stefan Kruger “ drums
Alvin Lewis - gitaar
Lesley Kuhr - bass
Claus Tofft - percussie

CD’s
Outro Lado (1999)
Tales Of High Fever (2002)
One Down One Up (2003)
Whaa! (2005)


=================


Emoticons
Om geautomatiseerde spam in reacties te voorkomen stellen we je een eenvoudige vraag.
Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.