Art is life

Art touches everything
If you take art out of life 
You take life out of society


Cultuurpodium Online

CultuurpodiumOnline is een online magazine over podiumkunsten binnen en buiten de muren van theaters en concertzalen. We schrijven over alles wat er op de podia te doen is op het gebied van theater, muziek, dans, musical, jazz, opera, festivals, klassieke muziek en nog veel meer.
In de rubriek Even voorstellen maakt u kennis met onze medewerkers.

In ons tag overzicht
is te zien welke onderwerpen u op onze site kunt vinden.

Specials

Festival aan de Werf
Holland Festival
Artikelen over Oerol Impressies van Oerol
Geluiden van Oerol
Onze speciale Oerolpagina
De Parade
Lowlands

Bloggers

Cultuur op TV

Opium
Vrije Geluiden

Onderwerpen

Actie
Algemeen
Cabaret
CD en DVD
Circus en show
Dans
Festival
Jazz
Jeugd
Klassieke muziek
Locatietheater
Multimedia
Musical
Muziek
Nieuws
Opera en operette
Pop en rock
Straattheater
Toneel
Verwacht
Wereldmuziek

Alle bloggers

Blog Aart Schutte
Blog Cornee Hordijk
Blog David Geysen
Blog Dorien Haan
Blog Hanneke en Jonas
Blog Joel de Tombe
Blog Karin Lambrechtsen
Blog Marijcke Voorsluijs
Blog Marina Kaptijn
Blog Marle en Clara
Blog Michael Varenkamp
Blog Moniek Poerstamper
Blog Noortje Herlaar
Blog Rembrandt Frerichs
Blog Suzan Seegers
Blog Tamara Schoppert
Blog Thomas Cammaert
Blog Tom Beek
Blog Ton van der Meer
Blog Willliam Spaaij
Blog Yonga Sun

Archieven

Mei 2012 Apr 2012 Mrt 2012 Feb 2012 Jan 2012 Dec 2011 Nov 2011 Okt 2011 Sep 2011 Aug 2011 Jul 2011 Jun 2011 Mei 2011 Apr 2011 Mrt 2011 Feb 2011 Jan 2011 Dec 2010 Nov 2010 Okt 2010 Sep 2010 Aug 2010 Jul 2010 Jun 2010 Mei 2010 Apr 2010 Mrt 2010 Feb 2010 Jan 2010 Dec 2009 Nov 2009 Okt 2009 Sep 2009 Aug 2009 Jul 2009 Jun 2009 Mei 2009 Apr 2009 Mrt 2009 Feb 2009 Jan 2009 Dec 2008 Nov 2008 Okt 2008 Sep 2008 Aug 2008 Jul 2008 Jun 2008 Mei 2008 Apr 2008 Mrt 2008 Feb 2008 Jan 2008 Dec 2007 Nov 2007 Okt 2007 Sep 2007 Aug 2007 Jul 2007 Jun 2007 Mei 2007 Apr 2007 Mrt 2007 Feb 2007 Jan 2007 Dec 2006 Nov 2006 Okt 2006 Sep 2006 Aug 2006 Jul 2006 Jun 2006 Mei 2006 Apr 2006 Mrt 2006 Feb 2006 Jan 2006 Dec 2005 Nov 2005 Okt 2005 Sep 2005 Aug 2005 Jul 2005 Jun 2005


Prikbord

Hier op het prikbord kan een flyer van uw voorstelling komen te staan.

Op ons prikbord in de rechterkolom van de voorpagina hebben we plaats voor de flyers van een beperkt aantal voorstellingen en concerten. Wilt u ook een flyer op ons prikbord plaatsen? Stuur uw beeldmateriaal en eventueel ander persmateriaal naar ons algemene mailadres en als (of zodra) er plaats is zullen we uw flyer op het prikbord zetten.

These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • Technorati
  • eKudos
  • Facebook
  • Blogmarks
  • Furl
  • Live
  • NuJIJ
  • Slashdot

Categorie: MUZIEK, POP-ROCK

01 03 07 - 21:08

Smeuige Feel good soul met Candi Staton in Paard

Candi Staton Candi Staton Candi Staton
Door Serge Julien met foto's van Eric van NIeuwland (klik voor groter)

Als ik om iets over achten de grote zaal van het Paard binnenloop is deze gevuld met een handjevol mensen. Iets wat me verbaast aangezien ik in de veronderstelling was dat Candi Staton meer liefhebbers zou trekken, al was het maar vanwege die evergreen dance classic Young Hearts (Run Free). Het zal vanavond alleen het benedengedeelte van de zaal zijn dat gevuld raakt. De aanwezigen krijgen anderhalf uur lang een heerlijke set ouderwetse soul gepresenteerd.

Drie jaar geleden haalt Candi Staton opeens weer alle muziekkoppen als er een compilatie van nummers wordt uitgebracht onder de titel “Candi Staton” met daarop moeilijk te vinden materiaal dat is gemaakt tussen 1969 en 1973 voor het Alabama label Fame Records. Soul zoals je eigenlijk wil dat het altijd klinkt. Soul zoals Aretha Franklin en Ike & Tina ten gehore brachten. Dat niet wil zeggen dat Staton precies klinkt als de kanonstemmen van La Franklin en La Turner maar ze lijken soms toch om het hoekje te kijken. Dit stukje cultureel erfgoed wordt vrijwel unaniem de hemel in geprezen en laat een aantal soulklassiekers ten beste horen door een vrouw die rauw kan klinken maar ook liefdevol en vol emotie. Het concert begint met een lekkere versie van Suspicious Minds. Staton lijkt haar stem nog wel een beetje warm te moeten draaien. Toch zal de stem niet in zijn geheel op volle toeren komen. Of ze is een beetje verkouden of ze kan dezelfde kracht gewoon niet meer bereiken. Storend is het ook weer niet want Staton compenseert veel met haar plezier en emotie van het zingen van de nummers en de liefdevolle interactie met het publiek tijdens het hele optreden. Daarbij mag het rauwe ook wel wat ongepolijst zijn en hoeft het niet perfect te zijn. Een mooi hedendaags voorbeeld daarvan is Mary J. Blige die ook niet altijd even zuiver is maar de boodschap wel weet over te brengen en dat doet Candi ook. Ze krijgt een strakke begeleiding van een uitstekende negen mans formatie inclusief drie uitstekende achtergrondzanger en zangeressen en twee blazers. Hoogtepunten zijn I’m Just A Prisoner (Of Your Good Lovin’), Too Hurt To Cry, het van Tammy Wynette bekende Stand By Your Man en het door Elvis Presley naar de toppen van de hitlijsten gezongen In The Ghetto. Toevallig ook net nummers van de zojuist genoemde compilatie CD.

Candi Staton Candi Staton Candi Staton

Recentelijk heeft Staton een nieuwe CD uitgebracht waarvan ze vanavond het titelnummer zingt, het rustige opvallende en prachtige His Hands dat met gemak tussen de andere nummers op haar compilatie CD past, en in de toegift het iets minder geslaagde lichtvoetige uptempo Halleluja.

Tegen het einde van het optreden komen daar nog de onvermijdelijke dance classics Young Hearts (Run Free) en You Got The Love voorbij. Hoewel lekkere nummers die Staton bij het grote publiek bekend hebben gemaakt, kunnen ze makkelijk worden gemist tussen het sterke repertoire van het meer traditionele soulwerk dat ze ten gehore brengt.

Wat is het toch heerlijk dat er nog soulzangeressen bestaan als Candi Staton. Dat moeten de Paard bezoekers zich ook realiseren die enthousiast reageren en na afloop in de lobby nog gauw even CD’s van Candi scoren en deze laten voorzien van een handtekening van de vrouw in kwestie. Dergelijke muzikanten weten snel een glimlach op je gezicht te toveren en met een prettig gevoel huiswaarts te sturen. De begeleidende tekst in het boekje van de CD Candi Staton eindigt met een treffende zin: These are records that shine a light into the darkness. Candi heeft wat mij betreft vanavond het licht zeker laten schijnen met smeuige soul op z’n best.

Candi Staton - website

CD tip
Candi Staton<br  />Candi Staton
Candi Staton
Candi Staton



=================


Emoticons
Om geautomatiseerde spam in reacties te voorkomen stellen we je een eenvoudige vraag.
Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.