Art is life

Art touches everything
If you take art out of life 
You take life out of society


Cultuurpodium Online

CultuurpodiumOnline is een online magazine over podiumkunsten binnen en buiten de muren van theaters en concertzalen. We schrijven over alles wat er op de podia te doen is op het gebied van theater, muziek, dans, musical, jazz, opera, festivals, klassieke muziek en nog veel meer.
In de rubriek Even voorstellen maakt u kennis met onze medewerkers.

In ons tag overzicht
is te zien welke onderwerpen u op onze site kunt vinden.

Specials

Festival aan de Werf
Holland Festival
Artikelen over Oerol Impressies van Oerol
Geluiden van Oerol
Onze speciale Oerolpagina
De Parade
Lowlands

Bloggers

Cultuur op TV

Opium
Vrije Geluiden

Onderwerpen

Actie
Algemeen
Cabaret
CD en DVD
Circus en show
Dans
Festival
Jazz
Jeugd
Klassieke muziek
Locatietheater
Multimedia
Musical
Muziek
Nieuws
Opera en operette
Pop en rock
Straattheater
Toneel
Verwacht
Wereldmuziek

Alle bloggers

Blog Aart Schutte
Blog Cornee Hordijk
Blog David Geysen
Blog Dorien Haan
Blog Hanneke en Jonas
Blog Joel de Tombe
Blog Karin Lambrechtsen
Blog Marijcke Voorsluijs
Blog Marina Kaptijn
Blog Marle en Clara
Blog Michael Varenkamp
Blog Moniek Poerstamper
Blog Noortje Herlaar
Blog Rembrandt Frerichs
Blog Suzan Seegers
Blog Tamara Schoppert
Blog Thomas Cammaert
Blog Tom Beek
Blog Ton van der Meer
Blog Willliam Spaaij
Blog Yonga Sun

Archieven

Mei 2012 Apr 2012 Mrt 2012 Feb 2012 Jan 2012 Dec 2011 Nov 2011 Okt 2011 Sep 2011 Aug 2011 Jul 2011 Jun 2011 Mei 2011 Apr 2011 Mrt 2011 Feb 2011 Jan 2011 Dec 2010 Nov 2010 Okt 2010 Sep 2010 Aug 2010 Jul 2010 Jun 2010 Mei 2010 Apr 2010 Mrt 2010 Feb 2010 Jan 2010 Dec 2009 Nov 2009 Okt 2009 Sep 2009 Aug 2009 Jul 2009 Jun 2009 Mei 2009 Apr 2009 Mrt 2009 Feb 2009 Jan 2009 Dec 2008 Nov 2008 Okt 2008 Sep 2008 Aug 2008 Jul 2008 Jun 2008 Mei 2008 Apr 2008 Mrt 2008 Feb 2008 Jan 2008 Dec 2007 Nov 2007 Okt 2007 Sep 2007 Aug 2007 Jul 2007 Jun 2007 Mei 2007 Apr 2007 Mrt 2007 Feb 2007 Jan 2007 Dec 2006 Nov 2006 Okt 2006 Sep 2006 Aug 2006 Jul 2006 Jun 2006 Mei 2006 Apr 2006 Mrt 2006 Feb 2006 Jan 2006 Dec 2005 Nov 2005 Okt 2005 Sep 2005 Aug 2005 Jul 2005 Jun 2005


Prikbord

Hier op het prikbord kan een flyer van uw voorstelling komen te staan.

Op ons prikbord in de rechterkolom van de voorpagina hebben we plaats voor de flyers van een beperkt aantal voorstellingen en concerten. Wilt u ook een flyer op ons prikbord plaatsen? Stuur uw beeldmateriaal en eventueel ander persmateriaal naar ons algemene mailadres en als (of zodra) er plaats is zullen we uw flyer op het prikbord zetten.

These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • Technorati
  • eKudos
  • Facebook
  • Blogmarks
  • Furl
  • Live
  • NuJIJ
  • Slashdot

Categorie: CABARET

08 06 08 - 23:09

Vrolijke wortels van Klaas

Klaas van der Eerden Klaas van der Eerden Klaas van der Eerden
Door Aukje met foto's van Klaas van der Eerden
Klaas van der Eerden 17 mei De Kleine Komedie

Cabaretier Klaas van der Eerden keert met zijn vierde programma ‘Wortels’ terug naar de wortels van zijn bestaan. Die liggen in Waterland, onder de rook van Amsterdam. Daar is hij geboren en getogen en leerde hij dwarsfluit spelen omdat hij dacht dat zijn hippiemoeder dat het mooiste instrument vond (mooi niet dus). Zijn jeugd in Waterland trekt in korte en grappige skètches aan de zaal voorbij. Van het ‘biologisch afbreekbare condoom’ (waardoor hij per ongeluk werd geboren) tot het vrijgezellenfeest van zijn vriend waar ze iets te hardhandig met de bruidegom in spé omgaan.

Daarna verhuist Klaas naar de Baarsjes in Amsterdam-West waar hij nu nog woont. Met het oh zo gezellige Mercatorplein, waar zijn imitatie van de daar aanwezige hangjongeren aanstekelijke lachsalvo’s oplevert. Herkenning is er wanneer hij vertelt over zijn reis naar Amerika. Bij het douanepoortje zorgt hij voor oponthoud. Want steeds weer gaat het signaal af wanneer hij door het poortje loopt. Op het podium laat hij met behulp van de theremin, dat het geluid van een douanepoortje nabootst, zien hoe dat in zijn werk gaat.

De verhalen van Klaas komen over alsof ze rechtstreeks uit zijn eigen leven zijn gegrepen, en in een overdreven lachwekkende vorm zijn gegoten. Zoals zijn bezoek aan de voetbalwedstrijd Ajax - PSV, waarbij zijn bloedneus veel losmaakt bij de Ajax-aanhangers, of de familievakanties in de beruchte Eend, dat eigenlijk geen auto genoemd mag worden. Klaas wisselt zijn verhalen en skètches af met indrukwekkende muzikale intermezzo’s. Meester is hij in het nadoen van vogelgeluiden. Hij creëert zijn eigen band door met gereedschap, zijn stem en de piano korte fragmenten op te nemen.

Die fragmenten blijven zichzelf herhalen via opnameapparatuur die hij zelf bedient. Over de opgenomen beat zingt hij een nummer. Het is niet alleen ingenieus, maar het klinkt ook nog eens zeer goed. Net als in zijn vorige programma’s doet Klaas waar hij goed in is: het neerzetten van typetjes, muzikaal improviseren en verhalen vertellen die dicht bij hem staan. Altijd blijft hij zichzelf. Klaas is Klaas. Aandoenlijk en giechelig met een hoog knuffelgehalte. Maar voor wie al zijn vorige programma’s heeft gezien, zoals ik, is er weinig nieuws te ontdekken.

Wéér gaat het over Waterland, De Baarsjes, de dwarsfluit en de hangjongeren op het Mercatorplein. De stukjes hebben allemaal dezelfde basis; ze zijn alleen in een ander jasje gestoken. Maar Klaas verbetert zichzelf zichtbaar, en bovendien is het niet raar om vast te houden aan een succesvol concept. Toch wacht ik met smart op het moment dat hij me kan verrassen met iets nieuws. Misschien een volgende show?

Klaas van der Eerden - website
Kleine Komedie -
website


Gebruikte Tags: ,

=================


Emoticons
Om geautomatiseerde spam in reacties te voorkomen stellen we je een eenvoudige vraag.
Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.